Hangpróba #479 - 2022. szeptember 24.

Már az első kislemezdal (Deliver Us from Evil) alapján éreztem, hogy ez megint egy bitang erős lemez lesz a német veteránoktól, aztán jött a többi dal, a Blood of the Elves, a Secrets of the American Gods, az Architects of Doom és gyakorlatilag fel is került a lemez az év végi 20-as listámra. Alig van üresjárat az albumon, a zenei rész pazar, rendkívül profi itt mindenki, nem csaponganak össze-vissza, mint a fába szorult féreg. Hansi Kürsch hangja pedig továbbra is óriási. A hangzás, a zenei rész bivaly erős, nem tudom, mit hallgatott az, aki ezt erőtlennek találja... A borító pedig ugyancsak zseniális.
Kb. olyan, mint a Blood Red Throne, egyáltalán nem rossz, de többször nem hiszem, hogy meghallgatom.
Egyszer is bőven elég volt végigszenvednem, nálam eddig a kör legkevésbé tetsző lemeze.
Elég jó lemez, de nekem kicsit hosszú volt, illetve az olyan bitang dalok mellett, mint az Itika, We All Bleed, 6:7, voltak azért töltelékek is, például az utolsó, túl hosszú Zarathustra, a maga több mint 7 percével.
Jól esett, de hallottam már jobb thrash/death-t is (akár itt a HP-n is).
Maradéktalanul nem ismerem az Amon Amarth diszkográfiáját sem, náluk is vannak lemezek, amik kimaradtak eddig (többek között az ezelőtti Berserker is, de lehet, még a Jomsviking is). Az is igaz, hogy rendszeres hallgatója sem vagyok a bandának, de ez a lemez, valamint amiket eddig ismerek tőlük, azok tetszettek. Két dolgot emelnék ki, ami nekem külön tetszett: az egyik a Saxon énekes legendájával készült Saxons and Vikings dal, ami egyértelműen az egyik legjobb a lemezen, a másik pedig Erick Rowan/Redbeard pankrátor szereplése a szintén remek Get in the Ring dal klipjében. A hangzás valóban tökéletes, a zenei teljesítményről/profizmusról meg felesleges is beszélni.
Elmegy egynek, de 3-4 szám után számomra már rendkívül egysíkú és fárasztó volt. A zenei tudást nem kérdőjelezem meg, a körítés (bandanév, dalcímek, stb.) meg olyan, amilyen - nekik biztos tetszik. A borító mondjuk igényesen kivitelezett.
Az el nem indult körben írtam már róla, így inkább azt említeném még meg, hogy már az előző, Wanderers lemezen is ott volt ez a hajótöréses/kalózos/tengeres koncepció, gyakorlatilag azt vitték tovább ezen. Amikor meghallottam a The Deep & The Dark album néhány dalát, az első gondolataim közt az volt, hogy de örülne neki a Nightwish, ha ma (akkoriban, 2018-ban) ilyen dalokat tudnának írni. Aztán ez a banda váltott, mert nem igazán olyan az utóbbi két lemez, mint a 2018-as volt. Clementine-ről meg csak annyit, hogy mindkét koncerten, amin voltam eddig rajtuk, mihelyst megjelent a színpadon, a tekintetek csak rá szegeződtek és szinte le sem kerültek róla, a hangja is nagyon jó/szép (amit a Freedom, a Legion of the Seas , az In My World vagy éppen a gyönyörű Heal the Scars dalokban is megtapasztalhatunk) de ja, csak egy jellegtelen énekes. Az pedig csak további, halk megjegyzés, hogy az előző körben is emlegetett Rate Your Music oldalon ez a lemez kapta eddig a legjobb értékelést a diszkográfiából (3,48-on áll jelenleg az 5-ös skálán).

Vélemény, hozzászólás?

Hangpróba #479 – 2022. szeptember 24. (56 komment)

  • ZolixiusRex ZolixiusRex szerint:

    Annyi kimaradt album van, hogy most már azokból is mazsolázhatnánk. Csak a mostani majd’ kitészen egy kört. 🙂 – HP szerkesztők? Fel van dobva a labda. 🙂

  • Szpeter Szpeter szerint:

    Azért volt itt a körben 7 masszívan keményvonalas underground lemez, 1 laza nagyszínpados viking metal és 2 power, heavy. Szerintem ez alapvetően követi az oldal szellemiségét és „küldetését”. Én élveztem! 🙂

    • Husky Husky szerint:

      Teljes mértékben egyetértek! 😊

    • Marduk Marduk szerint:

      Igen , ez egy kifejezetten jó kör volt, tényleg voltak számomra teljesen ismeretlen dolgok. Sokan pontoztak sok kimaradt ajánlás van, ezeket simán belehetne tolni a köv. körre.

  • mike666 mike666 szerint:

    Srácok, azért a Nightwish főleg azért lett az, ami, mert van ott egy Tuomas Holopainen. Mára ugyan kiégett kissé, de a Tarjás lemezek korszakalkotó dalaiért ő a felelős Csinálhat bárki Nightwish szerű zenét, de a pl a VOA lemeze(ke)n hallott nóták a kanyarban sincsenek. Ez nyilván szubjektív vélemény, de én így érzem.

    • Szpeter Szpeter szerint:

      Egyetértek veled, az én részemről ezért (is) csak 7.5 a VoA és ezért 10 pontos a Tarjás éra szinte mindegyik Nightwish lemeze, de az első három Within Temptation is. A zenei párhuzam viszont szerintem elég egyértelmű. Meg hát ugye ott van az a faktor is, hogy ha a Pirates 1997-2002 között jelent volna meg, akkor teljesen mást mondana, mint húsz évvel a stílus alaplemezei után.

    • boymester boymester szerint:

      Részemről a Nightwish egy három lemezes csapat volt (Angel Fall First, Oceanborn, Wishmaster), mellettük az Epica az egyetlen említésre való zenekar (ott is az első lemezek fogtak meg). A többi csajos éneklős cucc sajnos lepattog rólam, még az Avatarium sem igazán bejövős (nem is ér fabatkát sem, mióta Edling mester nincs a közelében…). Erről nem az énekesek tehetnek, pusztán az operai női énekkel ellátott metalt egy egyszer-kétszer ellőhető poénnak tartom, de megértem, ha valaki ezt „szépnek” találja. Ha már női énekes, akkor Kriegtalith a Darkestrah-ból, de onnan is csak az Epos lemezről, vagy az okkultizmus mintaképéül szolgáló (legalábbis így kellene lennie) Ginevra a Hands Of Orlacból. 🙂 Ha meg szimfonikus elemek, akkor szigorúan a zene organikus részeként, a díszítő kalimpálást meghagynám a falunapos fellépőknek.

  • ZolixiusRex ZolixiusRex szerint:

    A Mourir ajánlójára kíváncsi vagyok.:) Van benne egy két megoldás, amitől égnek állt a hajam. Nem semmi amit a franciák csináltak bm alatt. Egy két norvég zenekar arcára fagyott a mosoly az tuti.

    • boymester boymester szerint:

      A bemutatkozás nem nagyon maradt meg, olyan érdekes, de felejthető bemutatkozás volt, ez viszont sokkal jobb és hangulatosabb.

    • ZolixiusRex ZolixiusRex szerint:

      A mostani irány jó, teljes mértékben kiaknázható. Tetszik, hogy nem festett ördögök… 😀

  • Szpeter Szpeter szerint:

    Sziasztok! Általános kéretlen gondolatok a Visions of Atlantis körül kialakult mizériával kapcsolatban. 🙂

    Bevallom ellenérzéssel álltam neki ma a hallgatásának, mivel alapvetően már nagyon távol áll tőlem a habos-babos-szimfónikus power/heavy/speed akármi és ezekkel rokon metal. Viszont tini koromban sokat hallgattam az aktuális zászlóvivőit a stílusirányzatnak, több lemez megmaradt a mai napig nosztalgikus nagy kedvencként. Szóval a stílus, annak eszköztára, klasszikus lemezei és előfutárai közel sem idegenek tőlem.

    Visszatérve a VoA-ra, az első hallgatás kellemes csalódást hozott és némi értetlenséget… Értetlenséget mindkét szekértábor irányában. Még fogom hallgatni és gondolkodni rajta. Az első benyomásom az, hogy egy profin kivitelezett, jól hallgatható és a fentebb emlegetett stílushalmaznak mindenben megfelelő lemezzel állt elő a csapat. Hogy ez tetszik-e valakinek, az egyéni ízlés dolga, amivel kapcsolatban vitának nincs helye. Azzal kapcsolatban azonban már szót emelnék, hogy a szekértábor-hangulatpontozás mennyire ellenszenves, fest téves képet erről a lemezről, és elszomorít mindkét oldal esetében. Az 1-2 pontos értékeléseket én pontosan ugyan annyira megalapozatlannak, hangulatkeltőnek és szakmaiatlannak gondolom, mint a túlzó 10 pontokat. Mielőtt félreértés esik, értem, hogy most ezek a pontok sokkal inkább üzenik azt, hogy ennyire utálja, vagy ennyire imádja valaki…

    Ha tetszik, ha nem, ez továbbra is kétségtelenül egy metal lemez. Jól kivitelezve. Szórakoztató a maga stílusában és közegében. Viszont a „jóságán” felül sem nem különleges, sem nem korszakos mestermű, sem nem újító, meghökkentő, vagy a stílust, a keményzenei horizontot tágító lemez. Sem általánosságban, sem a maga stílusában nem az. Így számomra visszatetsző mind az 1-2 pontos, mind a 10 pontos értékelés.

    Mindenki úgy pontoz ahogy szíve diktálja, nem szeretnék véleménydiktátor lenni. Viszont már más lemezek esetében is kikívánkozott ez a pár sor. Én speciel örülnék neki, ha a hangulatpontozást felváltaná egyfajta objektívebb, zenét értőbb, értékelni képesebb, érettebb hozzáállás. A heavy szekértábortól az extrémebb vonulat irányába és vica verza.

    Az elkövetkezendő napokban hallgatom még a lemezt és megpróbálok legjobb tudásom szerint értékelni, ezt a lemezt is a maga közegéhez mérve.

    Üdv,
    Peti

    • Győr Sándor Győr Sándor szerint:

      Szívemből szóltál Peti!

    • jpeter jpeter szerint:

      Szerintem minden értelmes ember egyetért ezzel. Ámen

    • verfereg verfereg szerint:

      Számomra nehézkesebb így megközelíteni az albumokat, mivel nem vagyok zenész, egyáltalán nem értek a témához, csak lelkes zenerajongó vagyok. Persze hallom, ha valami nagyon amatőr módon szólal meg, vagy ilyesmi, de összességében az alapján tudok ítéletet hozni, hogy nekem mennyire élvezhető az adott alkotás. A Visions of Atlantis most éppen ennyire, nagyon nem az én világom, ez van. Ezt csak azért hoztam fel, mert például (grafikus lévén) festményeket és grafikákat akkor is tudok pozitívan értékelni, ha stílusát tekintve egyáltalán nem az én világom, szóval szerintem az objektivitáshoz nem árt valamennyi szaktudás is az adott témában.

    • Szpeter Szpeter szerint:

      Értem amit mondasz, van is benne némi igazság, azonban az itt pontozok 99%-a nem zenész, nem „szakember” jelentsen ez bármit is… Sokan képesek a metal és még azon is túli stílusokat értékelni, átlátni, érteni. És talán ennyi ismeret szükséges is, hogy kontextusban tudja az ember értékelni a különböző alstílusait egy zenei szubkultúrának.

      Amit felhoztál, nekem azt a párhuzamot juttatta eszembe, hogy én (aki nem grafikus) egy mindenféle grafikákkal foglalkozó oldalon csak a fekete-fehér nonfiguratív képeket értékelném magasra, mert nekem csak és kizárólag ezek tetszenek és stílustól, technikától, megjelenéstől, művészi értékességtől függetlenül minden mást lehúznék (nem rád célozva, akár le is szaroznám).

      Szerintem egy ilyen képzeletbeli oldalon te is azt várnád el (ha grafikus, ha nem grafikus a pontozó) hogy nagyjából értse a különböző technikákat, grafikai irányzatokat, művészi, avantgárd, vagy tradícionális megjelenítési megoldásokat és legyen képes kontextusban értékelni különböző képeket.

      Rosszul gondolom?

    • verfereg verfereg szerint:

      Ahhoz, hogy kontextusában tudj értékelni egy adott stílusban készült alkotást, legyen az képzőművészet, vagy zene, nem árt ismerni hozzá legalább több tíz, száz másik ugyanolyan stílusú művet is, szerintem enélkül nem igazán lehet elhelyezni semmit egy „skálán”, muszáj valamihez viszonyítani. Ehhez nem is kell szaktudás, ezt elismerem, csak egy átfogóbb ismeret az adott alműfaj terén. Én viszont nem hallgatok sem power, sem szimfonikus metált, teljesen önszántamból (tehát a hp-s ajánlásokon kívül :D) csak nagyon kevés albumot hallgattam végig ilyen stílusban, mivel sosem fogtak meg (a próbálkozás ellenére sem). Tehát ilyen megközelítésből sem tudom ezeket a lemezeket igazán objektíven értékelni, ettől függetlenül viszont számos más metál alstílust és egyéb zenei műfajt igen, mivel több száz másik albumhoz tudom viszonyítani őket. Ez a felület meg eleve inkább az extrémebb, sokkal inkább az én ízlésemnek megfelelő underground zenéknek van (elvileg), azokat tudom is ebből a megközelítésből kontextusukban szemlélni, én miattuk vagyok itt. 😀 Ha egy nem csak szakmabelieknek szóló grafikai oldalon, ahol mondjuk kifejezetten avantgárd festészeti irányzatokkal foglalkoznak, feltűnne egy kiscicás cuki manga rajz, és páran nem tudnák objektíven szemlélni, azt nem rónám fel nekik. Ettől függetlenül tiszteletben tartom a véleményedet, nem muszáj egyetérteni, egyszerűen csak szerettem volna kifejteni a saját álláspontomat a témában. 🙂

    • boymester boymester szerint:

      Örülök, hogy sokan azért még tudják, miről kell szólnia, kellene szólnia az itteni HP-nak. Pont ezért bíztatok is mindenkit a további részvételre, aki nyitottan áll hozzá a zenéhez. Jelen körben én is elragadtattam magam és az érzelmek is vezéreltek, erre mindenképp figyelni fogok, ebben Szpeterrel tudok egyet érteni.

  • ganajturo ganajturo szerint:

    Nincs kedvem már meghallgatni ezt a BRT lemezt.Az első öt lemezük remek , de kivált a Tchort , és azóta alig van jó riff.

  • mike666 mike666 szerint:

    Én mondjuk a 2 bites pontozás miatt nézek foggal: 1 vagy 10 wtf?

  • Szpeter Szpeter szerint:

    jpeter, én azért azt nem gondolom, hogy nekik találták ki azt a kategóriát, hogy viking metal. Messze nem. És anno a 90′-es évek közepén is a tematikusan egyfajta skandináv motívumokkal -akár zenei, akár külsőségekbeli, akár szövegbeli – átitatott death/black közeli érzéshez kötődött a viking metal mint kifejezés, nem feledve magát a banda származását sem.

    Míg az Amon Amarth 1998-ban hozta ki az első lemezét, addigra a viking metal jelzővel büszkélkedhetett többek között az Einherjer a Helheim, Kampfar, Windir, hogy a Bathory-ról már ne is beszéljünk. Az AA sem egy különleges, és egyedi dologként jelent meg a színen 98′-ban ráadásul nem is egy erős lemezzel, mivel szinte egy időben debütált és ugrott rá a viking metal vonatra a Thyrfyng, Monegarm, Mithotyn, mind erősebb debütálást produkálva az AA-nál. (és nyilván még sokan mások, most ezek jutottak eszembe ’96-’98 környékéről. Az tuti, hogy a „viking” jelző mindig black / death halmazhoz kapcsolódott, mint részhalmaz. Az már más tészta, hogy az AA-ból mára már csak a „viking” maradt 🙂

    • jpeter jpeter szerint:

      Tökéletesen igazad van. Nem is konkrétan így gondoltam, csak a kis kommentben nem fejtettem ki érthetően. Valahogy arra céloztam, hogy az Amon Amarth maga a viking metál. Vagyis valami ilyesmire kb. Egyszerűen nem tudom death metalként felfogni a tevékenységeiket.

      Az biztos, hogy akkoriban burjánzott a „viking-pagan-black” színtér. Rengeteget hallgattam én is. Én még valahol az Enslaved-et is ide sorolnám, de a Borknagar, Vintersorg, Havayoth sem állt messze. Meg sok hasonló banda volt, mint pl a Forefather vagy a folkos Otyg stb. Elmosódtak a határok. És nekem ebből valahogy mindíg kilógott az Amon Amarth.

    • Szpeter Szpeter szerint:

      Értelek és egyet is értek veled! 🙂

  • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

    Látom sokan feltételezik, hogy a VoA lemezt direkt túlpontoztuk. Erre semmi bizonyíték nincs, szóval nem kellene másokat gyanúsítgatni. Tudom kurva nehéz elképzelni, hogy ha szerinted szar egy lemez, akkor másnak sem érhet 10 pontot, pedig ez a valóság.

    Mások nevében nyilván nem tudok nyilatkozni, de én soha semmit nem pontozok semmilyen irányban, csak amennyire tetszik egy adott lemez, és amíg nincs az ellenkezőjére bizonyítékom, másokról is ezt feltételezem.

    Ezt pl. kétszer is megpróbáltam bejuttatni, szóval talán nem véletlen a tízes részemről. 🙂

    • Husky Husky szerint:

      Ennek a lemeznek itt reneszánsza van! Igaza van Melkor-nak még több ilyet! Szinte pezseg tőle a Hp! Az előző (dög unalmas) Hp-hoz képest ez tiszta izgalmas! 🤩

    • CarolusRex CarolusRex szerint:

      Valószínűleg azért, mert van 5 db 10 pontja már, mégsem sikerült senkinek sem megfogalmazni miért lelkesedik ennyire ezért a lemezért. Tudjuk, nem kötelező írni, de ha már valami annyira kiemelkedő hogy megérdemelje a 10 pontot, akkor csak van róla bármiféle gondolatotok is az étrenden kívül.

    • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

      Igazad van, kivettem az étrendre vonatkozó részt, köszi, hogy szóltál.

    • Husky Husky szerint:

      CarolusRex: Én leírtam és King Diamond is, hogy miért lelkesedünk érte!!! De gondolom mindjárt előkerül egy „statisztikai” görbe, hogy ez nem igaz…🤣

    • CarolusRex CarolusRex szerint:

      Husky, nem neked szólt és nem is King Diamondnak, egyikőtök sem 10 pontot adott.

    • boymester boymester szerint:

      Majd lerágom a körmöm az izgalmaktól, vajon 8. vagy 9. helyen érkezik be a Visions? Képesek lesznek a jobb lemezeket leminősíteni miatta??? Jack Sparrow nem is iszik vizet, csak rumot???

    • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

      Tényleg azoknak van esze, akik nem írnak ide a fórumba, és kommenteket sem a lemezekhez, én is csatlakozom hozzájuk azt hiszem.

  • Szpeter Szpeter szerint:

    Az Amon Amarth – Get in the ring kezdése nem egy az egyben Bolt Thrower? Talán a Mercenary lemezről, vagy nem tudom, most nem álltam neki keresgetni, de nagyon ismerősen cseng, még a kétlábgépes beindulás is…

    • Husky Husky szerint:

      Mert ők pont arról híresek, hogy csak úgy lopkodnak másoktól. Ugye ezt te sem gondolod komolyan!

    • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

      Én ugyan nem vagyok zenész, mint Peti, de mivel évente sok ezer metal lemez jelenik meg, szerintem nem elképzelhetetlen, hogy akadhatnak hasonlóságok, már csak a véletlen okán is.

    • Szpeter Szpeter szerint:

      Husky – azt nem gondolhatom komolyan, amit nem én gondolok ugyebár… :))) Én csak egy nagyon erős áthallásra hívtam fel a figyelmet, illetve tettem fel a kérdést, hogy más nem hallja-e a hasonlóságot.

    • Husky Husky szerint:

      Én nem hallom.

  • boymester boymester szerint:

    Nagyon jó zenekar mind a Obscura és az Origin is, de a tech death teljes spektrumából apró falatok. Teljesen mást játszottak anno a műfajt elindító klasszikusok (Death, Gorguts, Cryptopsy), más hangulatú a progos, modern megközelítés, a dalközpontúság vagy disszonáns hangorgia…A Deathfuckingcunt inkább egy slamming brutal death, ügyesen eljátszva, mint egy valódi technikás cucc, a borítójáról belőhető a közege, az összehasonlításnak nincs alapja. Hogy a műfaji túltermelésről is essen néhány szó: íme ezer lemez az elmúlt évekből…

    https://www.youtube.com/playlist?list=PLRtpROi8-zph60LXuaHui9vt9V1tDW4Zq

  • boymester boymester szerint:

    Halk megjegyzés: Wormrot 3.71 (3612 szavazat), Visions Of Atlantis 3.48 (112 szavazat). Tehát akkor az előbbi 15 pontos lemez lenne…:) A valóság az, hogy a pontozók száma hiába nő, ha a minőséget bizony alulról szagolják, az underground zenei vonalakról és szubkultúrákról lövésük sincs és a kommersz, 20 éve egyetlen friss ötletet felmutatni nem tudó, gyerekmatiné lemezeket tolják. Az olvasóközönségünk nem ezt szokta meg és látszik, hogy nem is kíváncsiak rá. 10 év HP és ezer cikk után lehet, hogy nem a levegőbe pofázok… Érdemes ismét meglesni a képet, amit előzőleg linkeltem. A büdös életben ennyire kevesen nem néztek rá a Forgács HP-jára, sajnos ez a nem semmi. Lehet nyalogatni a mancsokat büszkén…
    Na mindegy, akinek van önértékelése, ahogy már szintén írtam és tisztában van a saját ízlésével, annak megfelelő közegével, az tudja, hol talál más lehetőséget. Aki meg nem, annak a véleménye is annyit ér. Én egy darabig pihenek, a sok jó promós lemez mellett az itteniek meghallgatása már nem fér bele.

    • King King szerint:

      Az előző HP-nak a megtekintései is 1000+-os számot hoztak, amiről nem gondolnám, hogy nagyon szar lenne.
      Például a brit Hell kb. az elmúlt 20 év két legjobb NWOBHM lemezét tette le az asztalra, a RYM-on mégsincs olyan sok szavazat rájuk sem (és ezért gondolom már nem is olyan jó ez a két lemez… 🙂 ). Az is megfigyelhető, hogy a Metal Archives-on is egyre kevesebb a kritika, illetve egyre több helyre keverednek oda a trollok, akik 0%-os, saját maguk által biztos „kritikának” gondolt valamiket írosgatnak. Joakim tökéletesen megfogalmazta egyébként ehhez kapcsolódóan a saját álláspontját az interjúban.

    • Husky Husky szerint:

      Láttan valami piros görbét, de hogy mi mit jelent, azaz a koordináták mik?

    • boymester boymester szerint:

      Az amerikai Hell meg az elmúlt évek legjobb sludge/drone lemezét tette le az asztalra hasonló reakciók között, de nem ismered, mert nincs túl sok gyakorlatod az underground vonalon. Én viszont ismerem az említett heavy metal bandát, ott azért 4-500 szavazat van, ami ismét kapufa. A jó lemezzel egyet értek, viszont az itt sajnos be nem került Satan szerintem jobb (de akad még egy Satan’s Hallow nevű alakulat is, akik még az archívumban sincsenek és hasonló színvonalú anyagot tettek le 2017-ben). Az archívum kritikáit én sem tartom mérvadónak (legalább 5-10 írás kell, hogy abból valami átlagot lehessen következtetni és az sem baj, ha megbízható magazin is akad köztük), egy The War to End All Wars esetében például túlzás a 0%-os kritika, de egy 50% már bőven reálisnak tűnik a mennyiség alapján, meg számomra is.
      Nem nagyon tud vigasztalni az 1000 környéki szám, hiszen a statisztika szerint 2-3 éve a kétszerese is megvolt. Ezt nem lehet sajnos szépíteni semmilyen kimagyarázással. Troll akad sajnos itt is bőven.

    • boymester boymester szerint:

      Husky: évek száma és hp látogatottság (kattintás). 2019 második felétől zuhan, gyakorlatilag majdnem visszaért a kezdőpontig, 2011-19 között pedig magasan stagnált (jellemzően 2 és 3 ezer látogató között). Nem túl bonyolult. Utoljára 2005-ben volt hasonló az érdeklődés…

    • Husky Husky szerint:

      A HP látogatottságnál én 20 főt meg valamivel afelett és az alatt látok, hol van itt kétezer?

    • boymester boymester szerint:

      Valóban nem ír pontos számot, ez napi, havi, vagy kör átlag kattintás (aktivitás)…de ha most 1000 körül van, akkor az arányok szerint ennyivel lehetett több. Sacc. Nincs pontos adat sajnos, de az irány elég egyértelmű. Ugyanakkor nem is olyan lényeges, hiszen nem a kattintások száma a fontos. Elég a szabályzatba belekukkantani. Mint mondtam, pihenőre fogom magam egy darabig, de addig is olvasgassátok az utolsó és talán leglényegesebb szabályt: Ne feledjétek, ez nem egy vérre menő verseny, sosem az a lényeg, hogy kinek az ajánlása végez az első helyen. A HP esszenciája abban rejlik, hogy minden résztvevő új, eddig számára ismeretlen előadókat, műfajokat fedezzen fel és tágítsa ismeretei spektrumát az underground világán belül.

    • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

      Kellemes és hosszan tartó pihenést, boymester! 🙂

  • Husky Husky szerint:

    Váó! Bekerült a Visions of Atlantis! Na megyek és csinálok egy kis kakaót, meg előszedek puszedlit és a nassolás közben meghallgatom a kalózokat. 😄

  • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

    Alig van ajánlás, biztosan mindenki átment a HammerWorld-höz hangpróbázni. 🙁

  • King King szerint:

    Eddig 16 (+1) ajánlás…nem semmi!

  • boymester boymester szerint:

    Ez a Visions Of Atlantis olyan, mint a visszatérő rémálom. Remélem nem jut be, hiszen nyilvánvaló volt, hogy a többség nem kíváncsi a píszí karibtengerre, de valaki folyamatosan gyomorgörcsöt akar a hallgatóságnak…Számomra az újraajánlás nyilvánvaló trollkodás az itt leírt pár körrel ezelőtti vélemények alapján. 100% Disney gyerekeknek! Röhej!

    • Husky Husky szerint:

      Én magamtól nem hallgatnám meg, de ha bekerülne szívesen! Láttam már koncertjüket és egész jó zenére emlékszem. 🙃

    • boymester boymester szerint:

      A közben osztogatott kakaó és puszedli íze rémlik még? Azok lehettek a szép idők:)

    • \m/BB\m/ \m/BB\m/ szerint:

      A többség?
      Én csak pár emberre emlékszem, akik lepontozták a fórumban. ¯\_(ツ)_/¯

    • Husky Husky szerint:

      \w/BB\w/: Ne aggódj én is csak pár emberre emlékszem. De most nekem a kakaóra és a puszedlire kéne emlékeznem, amit a Visions of Atlantis-on osztogattak, de az istennek nem rémlik ilyesmi. Nem hiába kellett mennie a Dürer-nek, ami ilyen Disney programokat csinál metal helyett…😂

    • mike666 mike666 szerint:

      Az új dürer király. Csak nagyon messze van tőlem. Az eredeti 10 percre volt csak…

  • ZolixiusRex ZolixiusRex szerint:

    A fejszét kiéleztétek már?! 😛

Akela, Jó’vana Akela, Jó’vana
április 05.