After Rain interjú

– Az After Rain a Horváth Anett Band-ből alakult ki, ha jól tudom. Mennyiben más ez a csapat most?

Robi: Teljesen! 🙂 Bár a tagok 3/4-e megegyezik, a korábbihoz képest mégis sikerült más zenei világot teremtenünk.
Anett: igazából az After Rain két zenekar, a HAB és a Szakemberek „frigyéből” jött létre. Annyiban más ez a már említett zenei világ, hogy ez most egy kicsit keményebb zene, na nem a „daráljuk meg a csecsemőket” – stílus, inkább úgy mondanám, hogy egy metálos is találhat benne finom falatokat. Persze a lájtos, „pillangók szállnak” -os ötleteinktől sem váltunk meg.

– Zsolt-tal hogyan kerültetek kapcsolatba?

Robi: egyszer elhívtam egy H.A.B -koncertre, a következőn pedig már ő volt a beugró gitáros, aztán szép lassan kialakult az egész.
Anett: koncertezünk, koncertezünk, aztán egyszer csak azt vesszük észre, hogy erre jár egy szőke arc, aki mellesleg az Akela gitárosa. Beszélgetni kezdtünk, és addig beszélgettünk, hogy hirtelen arra figyeltünk fel: „Jéé, egy zenekarban vagyunk!”

– Készítettetek egy demót is anno, amiről pl. a Hammerben egész jót olvastam. Arra milyen visszajelzések jöttek?

Anett: Sajnos nem túl sok helyre jutott el az a HAB – os demó. Pozitív visszajelzést kaptunk, nem arról van szó, csak ennyiben ki is merült az egész. Aztán el is tűnt a feledés mély berkeiben…bár a korai témák időnként visszajárnak kísérteni a jámbor HAB – os zenészek lelkét.

– A korai témákkal mi a helyzet? Ezek felbukkannak a lemezen?

Anett: Vannak komplett dalok, amiket Zsolt elkobzott, újraálmodott, aztán kicsit felpörgetve visszahozott. És pedig magyar szöveget írtam ezekre az eredetileg angol dalokra, és már mehettünk is felzörögni őket a stúdióba!:) Persze Zsoltnak is voltak korai instrumentális témái, enyém lett a megtiszteltetés, hogy összeénekeljem 🙂
Robi: Szerencsére több olyan régi dal is volt, amit úgy a zenekar, mint a közönség nagyon kedvelt. Ezektől nem akartunk elszakadni, így kicsit felturbózva, átgyúrva, hallhatóak közülük a lemezen is.


 

– Szerepeltetek egy dallal az utolsó Akela lemezhez tartozó válogatásanyagon is. Na, igazán kíváncsi lennék, milyen reakciók jöttek a „farkasfalkától”?

Anett: Megmondom őszintén, engem meglepett néhány „ordas” reakciója. Én azt hittem, ez a zene nem lesz elég zúzda ahhoz, hogy nekik is bejöjjön, de aztán amikor félénken puhatolóztunk náluk, hogy „És ismeritek-e az After Rain nevű zenekart?”, a válasz sok esetben ez volt: „Már meg is vettük a CD-t!”

– Furcsa, hogy egy elsőlemezes csapat rögtön dupla CD-vel jelentkezik, ami ráadásul angolul is tartalmazza a dalokat. Meséljetek erről bővebben! Külföld felé is kacsintgattok esetleg?

Anett: Fogtuk a CD-t, hogy egy életünk, egy halálunk, elvisszük a kiadóhoz (ami esetünkben a Hammer volt), odaadtuk, hogy tessék, ez itt a magyar verzsön, ez itt az angol, melyiket fogják kiadni??? Mire a válasz az volt, hogy mindkettőt. Ennek mi nagyon megörültünk, mert ebben a CD – letöltögetős világban már egy CD kiadása is nagyfokú bátorságra vall, nemhogy kettőé …de biztosan nagyon tetszett nekik a zene…

– Milyen élmények alapján születnek a szövegek?

Anett: A szövegek nagy részét én írom. Ha valami problémám van, jó könyvet olvasok, UFO – jelenséget észlelek, nem adott jegyet a jegyautomata vagy ilyesmik, akkor azt valahogy ki kell adni magamból. Szóval megpróbálok emberi dolgokról, érzésekről írni, (az UFO csak vicc volt) a túlvilágot, meg a végső megváltást lehetőleg békén hagyni. Nem mintha az nem lenne jó téma!

– Az angol változat mennyire vág egybe a magyarral?

Anett: 52, 27% – ban, kiszámoltam! 🙂 Vannak olyan dalok, amiket még 14 éves koromban írtam angolul, és természetes, hogy akkor még másképp láttam pár dolgot, mint most. Ezért ezeket a dalokat – mikor arra került a sor – nem fordítottam le szó szerint, hanem írtam rájuk aktuálisabb szöveget magyarul.

– Daczi Zsoltra is emlékeztek. Szép gesztus! Meséljetek erről!

Anett: Én sajnos nem ismertem őt személyesen, de Zsolti sokat beszélt róla nekem. Azon a napon, amikor elhunyt, én éppen egy magyar szöveggel szenvedtem egy angol dalra. Amikor meghallottam a szomorú hírt, akkor már nem volt kérdés, hogy miről fog szólni a magyar szöveg. Reméljük, méltó lett hozzá!


 

– Látom, a daloknál, hogy szerzőként – pl. a Háló/Butterfly-nál – az egész csapat fel van tüntetve. Máshol meg a gitárosok külön-külön vagy közösen a szerzők. Hogyan is készül egy After Rain nóta?

Robi: Általában az az ember van feltüntetve dalszerzőként, aki az alap „témát” hozza. A Háló/Butterfly alapötlete pl. egy teljesen spontán dob, basszusgitár jamelés során született. Szóval valaki bedob egy ötletet a közösbe és aztán mindenki hozzáteszi, amit gondol. Így születnek az AR nóták. 🙂

– A borítót Havancsák Gyula tervezte, hogyan sikerült vele dolgozni? Mennyire tükrözi a Ti elképzeléseteket a végeredmény?

Robi: Fantasztikus lett a végeredmény, ennél jobbról nem is álmodhattunk volna.
Anett: Nekem igazából olyan kész, pontos elképzelésem nem is volt. Én rábíztam Gyulára, valahogy nem voltak félelmeim ezzel kapcsolatban.  Ajánlom mindenkinek a CD megvételét, egyrészt mert a CD – borító is érték, annyira szép lett, másrészt meg hadd jöjjön csak a sok, zsíros lé a zenészek kezébe! 🙂

– Klipet terveztek-e valamelyik dalra?

Robi: Igen, a közeljövőben szeretnénk egy klippet forgatni a Forr az út című dalról.
Anett: Már vannak ötletek is, most béreljük a luxus – limuzinokat, meg a néger nőket nagy fuxokkal! 🙂

 

– A koncertkérdést is járjuk körbe. Könnyen tudtok lekötni bulikat?

Robi: Változó. Van, hogy hetekig nincsenek koncertek, aztán pedig nem győzünk eleget tenni a meghívásoknak. Egyelőre még kiegyensúlyozatlan a dolog.
Anett: Persze pont a vizsgás időszakomban volt egy koncertgöngyöleg, aztán ahogy rám tört a szabadság, bekövetkezett a „van, hogy hetekig..” kezdetű tagmondat…

– Tavaly a Dimebag emlékesten is felléptetek, ha jól emlékszem. Milyen emlékeitek vannak róla?

Anett: Fú, én annyira ideges voltam, hogy csak egyetlen kép maradt meg bennem magáról a fellépésről, az, hogy sok – sok ember a színpad előtt áll és éneklik velem a This Love – ot. Ja és az, hogy kaptam egy jó tanácsot, ha Panterát akarok énekelni, gargalizáljak előtte homokkal! 🙂
Egyszerűen olyan lendület volt azokban a zenészekben, akikkel együtt dolgoztunk, (pl.: Havancsák Gyula, Király Zoltán) hogy nem lehetett ilyen apróságokra figyelni, mint torokkímélés.


 

– A dobosotok, Viktor még érdekelt egy-két helyen (pl. a Pokolgép tribute Maximusban) bezavar ez valamennyire a koncertszervezésbe?

Robi: Sajnos nem könnyíti meg. Néha előfordul, hogy a koncerten nem az eredeti dobos, vagy basszusgitáros zenél. Ettől függetlenül valahogy mindig közös nevezőre jut a zenekar.
Anett: Kitörik néhány ablak, betörik néhány orr.

– A többieknek van az After Rain-en kívül más zenekari elfoglaltsága?

Robi: Igen van, de ezek többnyire nem ütköznek az After Rain-es tevékenységükkel.

– A honlapotok számomra kicsit furcsa, főképp a zenekar tagjait „bemutató” része. Tetszik, hogy humoros, de azért ez így nem túl informatív. Egy biográfia nem ártana vagy tudatosan „rejtőzködtök”?

Robi: A humor nagy szerepet játszik a zenekar életében, e nélkül talán már nem is lennénk együtt. Van, hogy kínunkban csak röhögünk egymáson. Szeretnénk, ha a honlapunk látogatói közül a koncertekre minél többen járnának, ezzel a rejtőzködéssel akarjuk őket kíváncsivá tenni. 😀 Eddig még nem jelezték felénk a biográfia hiányát, minél hamarabb összehozunk egyet.

– Most megjelent a lemez, hogyan tovább? Mik a következő lépések, tervek?

Robi: Egyelőre koncertek minden mennyiségben és szeretnénk, ha végre elkészülne a már említett klip. Folyamatosan készülnek az új dalok, ha minden jól alakul, talán jövőre egy következő album.

Akela, Jó’vana Akela, Jó’vana
április 05.