E heti EP sorozatunkban eltekintve az epikus indítástól egy meglehetősen masszív és sötét felhozatal kerül terítékre. Egy igazi zenei kalandban lesz részetek, amiben az ősi csaták és fantasy világát a hétköznapok durva valóságával keveredik. Azt hiszem kellő képen búcsúztatjuk a hivatalos nyár utolsó tikkasztó sábbátját.
Siege Perilous
Egy epikus zenei kalandra hív minket a denveri székhelyű power metal banda, a Siege Perilous. Napokban kiadott Creation’s Call EP-jük (ami sorban a második) öt dalában a mítoszok, ősi csaták és fantasy világát ötvözik a ’80-as, ’90-es évek heavy / power metáljának lángjaival. Dallamokban gazdag gitártémáik, zárnyaló szólóik, valamint mennydörgő dobjaikra szinte megelevenednek a rég elfeledett próféciák, amik kicsit kiszakítanak minket modern világunkból, aminek köszönhetően mitikus történetük, illetve képzeletünk ködös birodalmába bolyonghatunk. Az egész kislemez egy tüzes vágta, ami minden Alestorm, a Manowar és Iron Maiden rajongónak kötelező darab.
Hogy hűek maradjunk az előző epikus vonalhoz, folytassuk a sort a Maldív-szigeteki melo-black metal horda, az Abysmal Oceans debütáló EP-jével, ami még június elején jött ki Ravenous Abyss címmel. Az alkotás négy tételt tartalmaz, melyeket a trópusi szigetek mélyén megbúvó számunkra nem annyira ismert folklórmesék szőnek át. A történetükben szereplő Abysma birodalma az óceán alatt terül el, ahol is egy ősi és rosszindulatú erő segítségével uralkodik. Lehetne mondani, hogy történetük klisészerű, de a banda földrajzi elhelyezkedését figyelembe véve inkább izgalmas, varázslatos, még annak ellenére is, hogy zeneéjük viszont a klasszikusnak mondható melodikus black metal vonalán fekszik. Dalaik nyers agressziója mellett nagy teret kapott a spiritualitás, amit epikus dallamaikkal hangsúlyoznak ki.
Dark Deeds
Első anyagát adta ki a Milwaukee-beli deathcore csapat, a Dark Deeds. Death Keeps című EP-jük hét sötét, agresszív számot kínál, melyek a műfaj jellegzetes modern hatásaival, látásmódjával készültek el. Dalaikban, illetve témáikban az extrém metal több fúziója olvad egybe, a klasszikus death metaltól a modern groove metalon át egészen a nu-metal depressziós, önmarcangolós hatásaiig. Mindezekhez mélyebbre hangolt gitárjaik súlyos hangzása adja meg a kellő élt, amivel szinte egészen a csontunkig vágnak.
Lord of Plague
A Lord of Plague egy ukrán OSDM duó, akik annak ellenére, hogy 2016 óta aktívnak mondják magukat, mégis csak most adták ki debütáló EP-jüket. A zenekar két jóbarát Vlad A gitáros/énekes és Andrii Zagovora dobos alkotja, akik death metal iránti szenvedélyüket öntötték formába három dalos Passage To None EP-jükön. A srácoknak a death metalon belül inkább az amerikai vonal jön be, így nem is csoda, hogy néhol, olyan bandákat hallani ki gyilkosan daráló témáikból, mint a Morbid Angel, a Monstrosity, vagy épp a Deicide koraik, kifinomult vadsága. Bemutatkozásnak igen jó kis anyag, ami egyben készülő teljes első lemezük előfutáraként is debütált.
Torture The Lamb
A Torture The Lamb egy új hazai death/grind banda, amit Pusztai Patrik hívott életre az Evil Conqueror és az Earth Plague mellett. A projektben zenésztársa Jedloczki Dániel basszusgitáros, akivel közösen készítették el Malevolent Resonance című debütáló mini-lemezüket. Az EP-re öt „mikrodal” került, melyek leg inkább az OSDM-ben gyökereznek, méni koszos noise, hardcore-punk behatással. Az egész anyag nincs 10 perc, de a meglehetősen intenzív, gyors, torz – mélyre hangolt sikálós gitár, valamint a harcias blast-beatek témáikban sokrétű hallgatni valót kínálnak.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.