Kicsi a bors, de erős – EP válogatás #12

EP válogatásuk újabb epizódján 5 friss csemegét igyekszünk bemutatni nektek. Most olyan bandát hoztunk el, akik remélhetőleg nem csak zenéjükkel, de dalaik mondanivalójával is fel tudják némileg kelteni a figyelmeteket. Elsőként egy kis sci-fi kaland érkezik a Hold sötétebb oldaláról, ami után emberi mivoltunk kritikáját kapjuk az arcunkba. Majd jön egy erős hardcore úthenger, és némi abszurd káosz után megnyílik a valóság pokla.

They Watch Us From the Moon

A pszichedelikus heavy doom stonert játszó amerikai They Watch Us From the Moon delejes, űr-sivatagos zenéjénél inkább csak Moon Doom! EP-jük koncepciója érdekesebb. A sci-fi képregényeken, valamint titkos UFO aktákon nevelkedett csapat tagjai három dalos kislemezükön egy olyan történetek mesélnek el, ami tőlünk nem is oly messze, a Holdon játszódik.  A történetben egy maréknyi galaktikus hős a Hebroniak elleni harcuk során az idő, valamint a tudomány rejtélyes ködén át a hold sötét oldalán találják magukat. Ahonnan aztán folyamatosan figyelmeztetnek minket a bennünket fenyegető kozmikus veszélyekről. Ez a három dal is mutatja: Figyelnek ránk a Holdról!

Winnie’s Stones

A modern grunge metalos, ipari metalos szegedi Winnie’s Stones második EP-jén egy meglehetősen erős emberi és társadalomkritikus anyagot hozott össze. Second Skin kislemezük mind a négy dala feszül az energiától és az egyéni hangzástól, amikben jókora groove-os szaggatások, megoldások zakatolnak némileg depressziós, agresszív, vulkánszerű dühkitörésekkel… az énekes gyereknek meg atom jó hangja van mindehhez.

Dead Man’s Chest

Négy év után egy új ütős EP-vel jelentkezett a brit thrash/hardcore veterán Dead Man’s Chest. Három számos Dear God anyagukat hallgatva a banda erősebb, mint valaha. 15 perces kislemezükön mindenféle finomkodás nélkül hozzák klasszikus ízű arcletépős zenéjüket. Az EP-re 2, úthengerként a földbe taposó vadonatúj szám és egy „ultrabrutálBolt Thower feldolgozás került fel. És ez, ez évben csak betetőzik, mert állítólag jön egy új nagylemez is tőlük.

Arkas

A post / experimental metal vonalán mozog budapesti Arkas duó (gitár-dob) zenéjében igazán nehéz kapaszkodót találni. Cincia EP-jük komplex, agytekert dallammenetei egy olyan abszurd káosz világát tükrözik, amelyek simán kivetíthetőek anyagiakat hajtó kaotikus világunk hétköznapjaira.  Lassú sordrású hullámaikban épp úgy jelen van a hardcore, a stoner, a kimatekozott lebegős post-rock, némi ambient, mint az enyhén fúziós jazz hatása, amiket egy betonkeverőben mixeltek tökéletessé. Egyszerűen élvezetes, ahogyan a dallamaik egymásba kapaszkodva hozzák egymást, engem meg húznak lefelé zenéjük mélységeibe.

GRRRMBA / BORU

Egy igazán brutális split anyaggal jelentkezett a budapesti death/sludge/doomer duó GRRRMBA és a hasonszőrű szegedi társa a sötét hangulatú sludge/post/death/black metalt játszó BORU. A közös kislemezre a bandáktól egy-egy vadonatúj szerzemény került fel, amivel az igazi poklot elevenítik meg nekünk. A GRRRMBA közel hét perces Revelation (Embodiment pt.2) mizantróp romantikája a tőlük megszokott gyilkos, perverz vízióktól teli hangulatot hozza, míg a BORU 14 perces Maeror dalában, a sötétség atmoszférikus felhőjéből leselkedő, éhesen acsarkodó, lelket felzabáló szörnyét szabadítja ránk.

Akela, Innistrad Akela, Innistrad
április 25.
Glenn Hughes Glenn Hughes
április 29.