A Left Hand Path új formáció az underground színtéren, és az ismertető tárgyát képező self-titled EP a csapat első kiadványa, amely a Loud Rage Music kiadónál jelent meg. A kolozsvári formáció 2014 óta létezik, Cristian Aionese (Malpraxis) énekes, Ádám András (ex-The Hourglass) gitáros, Szenasi Attila (ex-Negură Bunget) bőgős, Wagner Tamás (Spiritual Ravishment, ex-Malpraxis) gitáros és José Morales (ex-Marchosias, ex-Dark Aevum) dobos felállásban. Mint látható, a zenészek számos más zenekarban is megfordultak, és ez a rutin hallatszik is a korongon.


Első hallásra megállapítható, hogy telten, súlyosan dörren meg a hattételes matéria. A nagy teret kapott basszusgitár öblös, tisztán követhető futamaiért külön dicséretet érdemel a banda. Már az intró utáni első dalban felfigyel rá az ember, de a Cognitive Ills-ben egyenesen mellbevágó Attila játéka. Az is szimpatikus, hogy minden hangot tisztán hallani, anélkül hogy gépiessé, élettelenné válna a végeredmény. Organikusan lélegzik a korong, amelyben a technikás témák remekül érvényesülnek, és az anyag vaskos, masszív jellege is megmarad.
Zeneileg egészen változatos dolgokat művel az ötösfogat, ha valaki veszi a fáradtságot és megfigyeli a dalok szerkezetét, tempóváltásait, be-bekúszó színező elemeit. Első hallásra semmi rendkívülire nem kell számítani, de a daloknak már néhány meghallgatás után kialakul a saját karaktere, így megjegyezhetővé válnak. Egyértelműen riff-orientált zenéről beszélünk, ám András dallamaira érdemes külön kitérni, mert dallamos és nyakatekertebb szólamokat egyaránt hallani tőle. Az egyik legfogósabb dal az EP-n az Egoschism. Kellemesen bólogatós középtempója, remek visszatérő gitártémája mellett, András rövid, ám nagyszerű szólói emelik ki a szerzeményt, illetve az a megasúlyos lassú betét is, amelyben Cristi egyébként magasabb tónusú, érthető hörgése néhány pillanatra leereszkedik a Butchered at Birth-re emlékeztető ultramély tartományokba.
Nemcsak András és Tamás gitártémái változatosak, de José Morales dobjátéka is rendkívül sokrétű, izgalmas. A legtechnikásabb dal a lemezen a szintén kiemelkedő címadó, amely agyafúrt breakdownokkal indít, amelyeket időnként old-school kétlábdobos középtempók szakítanak meg. Remekül összeforrasztott, bonyolult, mégis élettel teli darab, amelyben egy olyan akusztikus kiállás is hallható, amelyhez hasonlók leginkább az Immortal-ra jellemzőek. Az ezt követő lassúbb tempóra kapcsolt groove-ok közepette, András szólója érdemel újra méltatást. A dal visszatér oda, ahonnan indult, José összetett dobképleteihez és a dal fő témájához. Tökéletes ívvel rendelkező dal! A zárónóta is tartogat elegendő muníciót és addig nem hallott kiváló megoldásokat, de nem szeretnék minden másodpercet kielemezni.
Érdemes szót ejteni a szövegekről is, amelyek roppant intelligens hozzáállásról árulkodnak. Igényesen megfogalmazott üzenetek az emberről, tetteiről, belső korlátairól, gondolkodásmódjáról és az őt körülvevő, általa teremtett körülményekről. Jól illik a nívós zenei anyaghoz és a minden áron minőségre törekvő csapathoz.
Left Hand Path – Left Hand Path by Left Hand Path
A kolozsvári zenekar anyagát érdemes az Alexandru Daș megnyerő grafikájával ellátott CD-n is begyűjteni (innen), hiszen első EP-n ilyen szintet megütni több mint dicséretes. A Left Hand Path erős, színvonalas bemutatkozás!
A kolozsvári zenekar anyagát érdemes az Alexandru Daș megnyerő grafikájával ellátott CD-n is begyűjteni (innen), hiszen első EP-n ilyen szintet megütni több mint dicséretes. A Left Hand Path erős, színvonalas bemutatkozás!
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.