Július 29-én a New Orleans-i sludge metal legenda, a Crowbar lép fel a Pécsi Est színpadán, ahol a közönség egy rendkívüli koncertre számíthat a fesztiválszezon közepén. Az amerikai Crowbar a sludge metal egyik úttörő zenekara, amely a louisianai New Orleans legendás underground színteréből emelkedett ki az 1990-es évek elején. A zenekar alapítója és frontembere Kirk Windstein, akinek súlyos, mélyre hangolt […]
Steps into Shadow címmel adta ki második albumát a svéd avantgárd/progresszív death/doom metal vonalas Gold Spire. A zenekar egyedi védjegye, hogy zenéjük nehéz death/doom vonalai és énekesük, Arvid Sjödin halálos hörgései mellé lágy szaxofonszólamokat, blues, jazz, sokszor fim zenei és a post-metal hangzásvilágát fűznek hozzá. Valójában zeneileg nagyon lehetetlen beskatulyázni, de amit csinálnak az egyedi és jól kidolgozott. Az album június 19-én jelent meg CD-n és digitálisan az Awakening Records gondozásában, amiről így nyilatkoztak:
„A Steps into Shadow című album a svéd munkásosztálynak és az emancipációért folytatott küzdelemnek van szentelve a demokrácia erodálódásának és a fasizmus újjáéledésének idején. Az album az elnyomottak társadalmi és személyes hanyatlását tükrözi, miközben az uralkodó osztály megpróbálja lehetetlenné tenni az egységet és a szolidaritást. Személyes érzelmeket is tartalmaz, feltárva gyermekkori szülővárosunk, és Észak-Svédország iránti szerelmünket.”
Effacement című új számával jelentkezett a kísérleti black metal projekt, az Agonanist. A Tyler Henthorn multi-instrumentalista által működtetett, mára már teljes zenekarrá formálódott csapat hatévnyi hallgatást szakít meg új dalával, ami augusztus 28-án The Spirit of Gravity címmel megjelenő második albumán kap majd helyet.
Agonanist - Effacement
Tyler Henthorn 2017-ben egy ékszerészfűrésszel 17EDO-ra hangolt fel egy gitárt és egy basszusgitárt, és nomád módon rögzítette korai anyagait. Közben nyolc évig London és Vietnám között ingázott, valamint különböző hangolástechnikákkal kísérletezet. Ez idő alatt rakta össze új albumát, melyleh olyan zenészeket toborzott maga mellé, mint Andrew Lee (Ripped to Shreds) énekes, Kevin Paradis (ex-Benighted) dobos és Colin Marston (Krallice, Gorguts), aki a lemez keverését és a masterelését végezte. A lemez a nyolc Transylvanian Recordings gondozásában fog megjelenni.
„A füleimmel írok zenét. Megpróbálom megfigyelni a hallgatás élményét, és sokat levonok belőle. Ez az album egy sötét, hipnotikus, disszonáns és misztikus black metal oda. Valahol egy lázálom és egy klausztrofób rémálom között. Hangzásában féktelen, rázó és magával ragadó.” – mondta
Zenéjükben a görög népzene és a stoner/pszichedelikus rock műfajait ötvöző Villagers of Ioannina City szeptember 18-án a Napalm Records kiadásában jelenteti meg Venceremos című albumát. A zenekarnak ez lesz a harmadik sorlemeze, ami 2019-es Age of Aquarius lemezüket követi.
Ez az erőteljes és intenzív remekmű a görög zenekar hangzásának jelentős evolúcióját képviseli. A heavy rock, a progresszív metal, valamint a jellegzetes folk és hellén hatások ötvözésével a Villagers of Ioannina City eddigi legambiciózusabb és koncepciójában leggazdagabb albumát mutatja be. A trendek követése helyett a zenekar finomította hangzását. A kilenc dalos Venceremos albumukat a nehézkes, közvetlen és intenzív, azonnali, nyers energiák vezérli. Egyértelműen a heavy / stoner rock és a metal közötti feszültségben létezik, és merészkedik a nehezebb területekre, miközben témáikban egyidejűleg egy alaposan progresszív ambícióval bontakozik ki, ahol minden egyes kompozíció organikusan fejlődik.
„A Venceremos egy disztópikus világban játszódik, amelyet az illúzió, a kontroll és a félelem határoz meg. A történet középpontjában azok utazása áll, akik fellázadnak e rend ellen, megszabadulva az istenektől és a modern uralkodóktól, hogy újraértelmezzék a szabadságot és a jelentését. Küzdelem, remény, kétség és mély elmélkedés révén keresik a szabadságot.”
Az olyan dalok, mint az elsőként bemutatott kislemezük, a Ghosts in the Sky lendületes intenzitással nyitják meg ezt a világot, erőteljes groove-okat ötvözve többrétegű hangzásvilággal és filmes dinamikával. A dak hivatalos videója az alábbiakban nézhető meg.
VILLAGERS OF IOANNINA CITY - Ghosts in the sky (Official Video) | Napalm Records
A kanadai deathcore banda, a Brand Of Sacrifice 2023 óta először tért vissza új anyaggal. A torontói zenekar két új dalt adott ki, a Seeing Red és a This Place Wasn’t Meant For Us címekkel, amelyek készülő harmadik stúdióalbumuk előzetesei. Dalaik közül a Seeing Red vizuális videót is kapott.
BRAND OF SACRIFICE - Seeing Red (OFFICIAL VISUALIZER)
A zenekar két dalát úgy jellemezte, mint „a kétségbeesett önrendelkezés keresését, amikor minden instabilnak tűnik”.
„Miközben ezek a dalok előre viszik a Brand of Sacrifice-t, egyúttal újra kapcsolódni fognak a múltunk elemeihez is, inspirációt merítve a [2018-as] The Interstice és a második kiadványunk, a [2021-es] Lifeblood hangulatából és érzelmeiből.” – mondta Kyle Anderson énekes. „Le akartunk csupaszítani dolgokat, és valami zsigeribbre és őszintébbre koncentrálni, miközben nosztalgikus érzést keltettünk anélkül, hogy egyszerűen csak ismételgettük volna magunkat. Nagyon büszkék vagyunk ezekre a dalokra, és alig várjuk, hogy mindenki velünk együtt élhesse át ezt a következő fejezetet.”
Az ausztrál psych rock / heavy metal társulat, a Battlesnake bemutatta legfrissebb single-dalának, az I Killed Satan-nak a videoklipjét. A klipet Samuel Frank rendezte és a zenekar ironikus kijelentette, hogy ezt a videójukat „100%-ban emberek készítették„. A teátrális esztétikájukról és ambiciózus megjelenésükről ismert Battlesnake ezzel az új vizuális effektussal folytatja 2025-ös koncept-albuma, a Dawn of the Exultants and the Hunt for the Shepherd nagyszabású történetét.
Akkor kezdjük a kényelmetlen valósággal: vannak zenekarok, amelyeket úgy körülbelül csak pólók, kiegészítők, plakátok szintjén ismerek és valahogy sosem kaptam rá vágyat, hogy utánajárjak a nagy népszerűségnek. Erre tipikus példa a Children Of Bodom, vagy kritikánk jelen tárgya, a Dimmu Borgir. Egyszerűen pár dalon túl sosem érdekelt a csapat, úgyhogy hiába a nagy múlt, számomra […]
A brit brutal / groovy death metal trió, a Pulsate közzétette bemutatkozó single-dala, az Etched Into Flesh hivatalos videóját. A banda debütáló EP-jének kiadása előtt ál, aminek ez a videó az első előzetese.
„Az első videoklipünk és kislemezünk – Etched Into Flesh. Ezzel szeretnénk hamarosan megjelenő EP-nek felvezetni és megmutatni nektek, hogy mit is várhattok tőlünk! Csekkoljátok a videót, ha tetszett osszátok meg a haverokkal és készüljetek a hamarosan érkező brutalitásra.”
PULSATE - ETCHED INTO FLESH [OFFICIAL MUSIC VIDEO] (2026) SW EXCLUSIVE
A svéd progresszív metalcore banda, az Allt július 31-én a Century Media Records gondozásában adja ki Ataraxia című albumát. Ennek újabb előzeteseként érkezett meg a klippel kísért Omertà.
„Az Omertà arról szól, amikor pontosan tudjuk, mi lenne a helyes, mégis az ellenkezőjét tesszük.” – mondta röviden Robin Malmgren, az Allt énekese.
A sziléziai Starless Void a doom/heavy metal sötét, lassú és komor atmoszférájából merít. A 2022-ben alakult banda eddig egy demó, két EP-t és egy megosztott albumot adott ki. Ezeket követve június 19-én, GOP Records terjesztésében adták ki Mors certa, hora incerta 34 perces debütáló albumukat. amelynek dalai a rémálmok ködében fogantak, Közülük most hárommal ismerkedhettek meg.